Hotel Belmond w centrum Sankt Petersburga będzie bazą piłkarzy reprezentacji Słowacji, rywali Polski w grupie E mistrzostw Europy – potwierdziła tamtejsza federacja piłkarska (SFZ). W mieście nad Newą biało-czerwoni zagrają z tym przeciwnikiem 14 czerwca.
– Hotel jest w samym centrum miasta, co ma swoje dobre i złe strony, jak wszystko – powiedział selekcjoner Stefan Tarković.
Pierwotnie Słowacy, podobnie jak Polacy, mieli mieć swoją siedzibę podczas ME w Dublinie. Tam też mieli rozegrać spotkania z Polską i Szwecją (18 czerwca). Jednak z powodu komplikacji wynikających z pandemii COVID–19 prawa organizatora zostały Dublinowi odebrane, a zaplanowane w tym mieście mecze przeniesiono do Sankt Petersburga.
Także Bilbao, gdzie i Polska, i Słowacja miały grać z Hiszpanią, nie będzie gospodarzem tych spotkań. Rolę miasta z Kraju Basków przejęła Sewilla.
– W Dublinie mieliśmy już wszystko wybrane, sprawdzone, przygotowane logistycznie. Po tym, jak zmienili się gospodarze naszych meczów grupowych, musieliśmy reagować szybko. Nikomu nie pomoże, jeśli będziemy narzekać na te nietypowe okoliczności – dodał Tarković.
W hotelu Belmond zakwaterowana była reprezentacja Arabii Saudyjskiej podczas mundialu w Rosji w 2018 roku. – Tamtejszy personel ma doświadczenie. Oczywiście, oni także muszą reagować na sytuację i przystosować się do warunków w trakcie pandemii, stworzyć potrzebną "bańkę" – podkreślił Tarković.
Reprezentacja Słowacji ma mieć w obiekcie całe piętro dla siebie. Hotel oddalony jest ok. 25 minut jazdy od centrum treningowego Zenita Sankt Petersburg, gdzie drużyna będzie przygotowywać się do meczów. Do jej dyspozycji będą dwa boiska: jedno ze sztuczną i jedno z naturalną nawierzchnią.
– Ze wszystkich badanych przez nas opcji to był nasz pierwszy wybór. Spełnia nasze oczekiwania i wyobrażenia. Mamy dostać eskortę za każdym razem, gdy będziemy jechać z hotelu do centrum treningowego – poinformował Tarković.
W Sankt Petersburgu od samego początku miały odbywać się spotkania w grupie B. To sprawiło, że najlepsze centra pobytowe zostały już zajęte przez Rosję, Belgię, Danię i Finlandię.
– Takie jest życie. Wszyscy wiemy, że mieliśmy za mało czasu, ale od tego ważniejsze jest to, co nadaje sens piłce nożnej. Mianowicie, że na trybunach będą kibice – i mam nadzieję, że będą wśród nich Słowacy. Sankt Petersburg to piękne miasto, a tutejszy stadion jest jednym z najpiękniejszych w Europie. Zrobimy wszystko, żeby nasi fani mogli się tym cieszyć, obserwując dobre występy reprezentacji. Trzymajmy za nas wszystkich kciuki – zakończył Tarković.
Mistrzostwa Europy zostały z powodu pandemii przełożone z ubiegłego roku na bieżący. Mecz otwarcia zaplanowano na 11 czerwca, finał – na 11 lipca. Reprezentacja Polski podczas fazy grupowej zakwaterowana będzie w hotelu w Sopocie.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (991 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.